Făget Winter Race 2017 - Ediţia a IV-a, 14 Ianuarie 2017 

 

 

Faget Winter Race 2015                   

Contact:          E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.         Facebook: Faget Winter Race          Tel: 0753253707

Rezultate

 

Înscrieri

Vă puteţi înscrie online completând formularul online                      

Fiecare participant trebuie sa completeze declaratia pe proprie raspundere si sa o depuna la ridicarea numarului de concurs. Declaratia poate fi descarcata aici.

Situaţia înscrierilor poate fi consultată aici 

Regulament

 

Regulamentul cursei Făget Winter Race, din 14 ianuarie 2017 poate fi consultat aici

Descriere

 

Făget Winter Race este un concurs de trail running ce se  desfăşoară pe timp de iarnă, în Pădurea Făget, la limita  municipiului Cluj-Napoca. Ediţia a patra are loc pe data de 14 ianuarie 2017.

Ediţia 2017 vine cu noutăţi în ce priveste zona de desfăşurare şi secţiunile de concurs. Începand cu această ediţie, puteţi opta pentru una din cele trei probe:

Semimaraton "Cristian Nemeş"

Crosul "Moşion Gheorghe" - 15 km

Crosul "Cornel Mişca" - 7 km

 

Acces. Startul cursei se va da de la Baza Sportivş Unirea, în cartierul Manastur, peste drum de depoul RATUC, la ieşirea spre Drumul Sfântul Ioan, ce duce în Faget. Vezi locatia pe GoogleMaps

  

Program 14 ianuarie 2017

 

Validare înscrieri şi ridicare număr concurs: 08:00 - 09:30

Start Semimaraton "Cristian Nemeş": 10:00

Start Crosul "Moşion Gheorghe" - 15 km: 10:30

Start Crosul "Cornel Mişca" -  7 km: 11:00

Ora limita de sosire Cros 7 km: 12:30

Ora limită de sosire Cros 15 km: 13:00

Ora limită de sosire Semimaraton: 13:30

Festivitatea de premiere: 14.30

 

Categorii: Feminin 16-29, 30-39, 40+ /  Masculin 16-29, 30-39, 40-49, 50+ 

Taxa de participare

În funcţie de data achitarii taxei de participare,  valoarea acesteia este:

 

24.11 – 23.12.2016

24.12.2016 – 07.01.2017

Cros 7 km

45 lei

60 lei

Cros  15 km

65 lei

80 lei

Semimaraton

85 lei

100 lei

 

Data limită pentru înscriere online şi plata taxei de participare prin OP sau depunere de numerar este 7 ianuarie 2017.  

Taxa de înscriere se plăteşte prin virament bancar sau numerar în contul:

Asociatia Runsilvania,
Banca Transilvania
IBAN RO91BTRLRONCRT0200769201
CUI 31226327

Pentru a facilita operaţiunile privind validarea înscrierii şi actualizarea listei participanţilor, vă rugăm ca la detaliile plăţii să treceţi urmatoarea specificatie: “NUME / PRENUME – Faget”.

În cazul în care se face plata taxei de înscriere pentru mai mulţi concurenţi în cadrul aceleiaşi operaţiuni bancare, vă rugăm să ne scrieţi la This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  şi să menţionaţi numele persoanei care a efectuat tranzacţia şi numele complete ale tuturor celor pentru care s-a plătit.


Harta traseu Semimaraton "Cristian Nemeş"

Harta traseu Crosul "Moşion Gheorghe" - 15 km

Harta traseu Crosul "Cornel Mişca" - 7 km

Rezultatele 2016 pot fi vazute aici

Rezultate 2015

PROFESIONISTI  MASCULIN

LOC

Numar

Nume

Sex

Categorie

Club

Sectiune

TIMP 01.02.15

1

183

Gyorgy Szabolcs-Istvan

Masculin

16-29

 Valetudo Skyrunning Italia

Profesionişti

00:58:00

2

106

Balan Marcel

Masculin

30-39

 CSM CLUJ

Profesionişti

00:58:05

3

182

BogyaTamas

Masculin

16-29

 

Profesionişti

00:59:04

4

105

Balan Nicolae

Masculin

16-29

 CSM Cluj

Profesionişti

00:59:07

5

185

Bogya Gergely

Masculin

 16-29

Rupicapra

Profesionişti

01:04:02

6

155

Dascal Sergiu

Masculin

30-39

 

Profesionişti

01:04:07

7

167

Bartha  Balint

Masculin

30-39

 accenture

Profesionişti

01:10:00

8

189

Gorgan Claudiu

Masculin

16-29

 csmcluj

Profesionişti

01:11:02

9

160

Micu Ciprian

Masculin

16-29

 

Profesionişti

01:11:04

10

103

Hanganut Cristian

Masculin

16-29

 Club montanHeniu

Profesionişti

01:11:06

11

171

Cristescu Stefan

Masculin

16-29

  garage racing

Profesionişti

01:11:08

12

137

Langvizer Zsolt

Masculin

30-39

 

Profesionişti

01:11:09

13

104

Ungur Mihai

Masculin

30-39

 -

Profesionişti

01:12:01

14

192

Aftimescu Deleanu  Claudiu

Masculin

16-29

 PICuri de Folk

Profesionişti

01:12:02

15

111

Revnic Andrei

Masculin

16-29

 #lightandjoy

Profesionişti

01:12:07

16

133

Golban Ionut

Masculin

30-39

 GARMIN

Profesionişti

01:12:09

17

163

Ovidiu Negus

Masculin

40-49

 

Profesionişti

01:13:00

18

196

Soveresan Andrei-Gratian

Masculin

 16-29

Runsilvania

Profesionişti

01:14:01

19

112

Vădan Radu

Masculin

30-39

 Garmin

Profesionişti

01:14:05

20

129

Ardelean Cozmin

Masculin

30-39

 360SPORT

Profesionişti

01:14:08

21

156

Butcovan Sebastian

Masculin

40-49

 PegasTriatlon Club

Profesionişti

01:15:00

22

108

Morutan Bogdan

Masculin

30-39

 -

Profesionişti

01:15:02

23

165

Costea Adrian

Masculin

30-39

 

Profesionişti

01:15:08

24

197

Slovak Ianco

Masculin

16-29

 

Profesionişti

01:16:07

25

141

Iuga Dragos

Masculin

30-39

 -

Profesionişti

01:16:09

26

172

Szabo Ferenc

Masculin

30-39

 Rupicapra

Profesionişti

01:17:01

27

180

Chereches Cosmin

Masculin

16-29

 

Profesionişti

01:17:07

28

122

Kis Radu-Florin

Masculin

30-39

 -

Profesionişti

01:17:09

29

135

Pantis Mihai Vlad

Masculin

30-39

 Runners Cluj

Profesionişti

01:18:00

30

134

Salagean Stefan

Masculin

16-29

 Scoala

Gimnaziala Tureac

Profesionişti

01:18:05

31

142

Szatmari Daniel

Masculin

30-39

 ORCA TRI Cluj-Napoca

Profesionişti

01:19:00

32

117

Lele Claudiu

Masculin

30-39

 

Profesionişti

01:19:09

33

169

Csegedi Imre

Masculin

40-49

 Mures Runners

Profesionişti

01:20:00

34

260

Suciu Horatiu

Masculin

16-29

 Talora Events

 Profesionisti

01:20:08

35

107

Pop Bogdan-Ilie

Masculin

30-39

 Vertical Sport Sibiu

Profesionişti

01:21:01

36

121

Mihaescu Daniel

Masculin

30-39

 

Profesionişti

01:21:05

37

143

Lazar Cristian

Masculin

 40-49

TransarT Runner

Profesionişti

01:22:00

38

158

Pop Ioan

Masculin

40-49

 Alerg BM

Profesionişti

01:22:03

39

138

Molnar Tibor

Masculin

30-39

 

Profesionişti

01:22:04

40

146

Man Liviu

Masculin

40-49

 

Profesionişti

01:22:07

41

174

Valea Lucian

Masculin

 16-29

MensSana

Profesionişti

01:22:08

42

101

Mosonyi Gyorgy

Masculin

+ 50

 

Profesionişti

01:22:09

43

166

Déri Bernold

Masculin

16-29

 Kolping Tasnad

Profesionişti

01:23:01

44

176

Cioara Flaviu-Octavian

Masculin

30-39

 

Profesionişti

01:23:02

45

149

Capitanu  Alex Paul

Masculin

 16-29

 

Profesionişti

01:23:05

46

132

Rus Darius

Masculin

30-39

 

Profesionişti

01:23:07

47

199

Harsan Stelu

Masculin

30-39

 -

Profesionişti

01:23:09

48

131

Diaconescu Sergiu

Masculin

 30-39

 

Profesionişti

01:24:00

49

128

Obogeanu Cosmin

Masculin

30-39

 T KoM

Profesionişti

01:24:02

50

195

Logofatu Florin

Masculin

+ 50

 

Profesionişti

01:24:03

51

194

Raducanu Aurelian

Masculin

 40-49

 

Profesionişti

01:24:07

52

102

Alpar Katona

Masculin

30-39

 iQuest Runners

Profesionişti

01:24:09

53

181

Kurtinecz Brandon

Masculin

16-29

 

Profesionişti

01:25:00

54

136

Cotuna Aurelian Victor

Masculin

16-29

 Garmin

Profesionişti

01:25:03

55

153

Attila Szabo

Masculin

16-29

 accesa

Profesionişti

01:25:04

56

188

Curta Adrian Dorin

Masculin

 30-39

 

Profesionisti

01:25:09

57

175

Beu-Dachin Nicolae

Masculin

40-49

 Evorunners

Profesionişti

01:26:01

58

126

Csutak Csaba

Masculin

30-39

 -

Profesionişti

01:26:03

59

127

Kiss-Lorincz Geza

Masculin

30-39

 -

Profesionişti

01:26:06

60

200

Cipcigan Vasile

Masculin

30-39

 

Profesionişti

01:26:07

61

119

Lele Marcel

Masculin

30-39

 

Profesionişti

01:26:08

62

140

Gorgan Claudiu

Masculin

30-39

 Betfair

Profesionişti

01:27:01

63

109

Catuna Mihai

Masculin

16-29

 Garmin

Profesionişti

01:31:00

64

118

Bob Marius Horatiu

Masculin

16-29

 Fortech

Profesionişti

01:31:03

65

148

Hruban Bogdan

Masculin

30-39

 Fortech

Profesionişti

01:31:05

66

178

Kurta Aladar

Masculin

30-39

 -

Profesionişti

01:31:09

67

110

Petra Constantin

Masculin

30-39

 -

Profesionişti

01:32:02

68

168

Keresztes András

Masculin

30-39

 -

Profesionişti

01:32:04

69

145

Vassy Lorand

Masculin

30-39

 Compass / Runners Club

Profesionişti

01:33:00

70

191

Popa Eugen

Masculin

40-49

 

Profesionişti

01:33:02

71

198

Polgar Levente Ioan

Masculin

30-39

 Alerg pentru cei care nu pot

Profesionişti

01:33:06

72

179

Nemes Cristian

Masculin

40-49

 

Profesionişti

01:34:04

73

154

Croitoru Dragos

Masculin

40-49

 

Profesionişti

01:34:06

74

114

Stanciu  George Adrian

Masculin

30-39

 Raiffeisen Bank

Profesionişti

01:34:08

75

116

Leoca Serban

Masculin

50

 

Profesionişti

01:35:00

76

164

Suciu Petru Mihai

Masculin

40-49

 Turdenii- CiclismTurda

Profesionişti

01:35:05

77

190

Trifoi Liviu

Masculin

30-39

 

Profesionişti

01:36:01

78

184

Meleg Horea

Masculin

 16-29

 

Profesionişti

01:36:08

79

193

Butuc  Marius

Masculin

30-39

 

Profesionişti

01:37:00

80

120

Kontos Daniel

Masculin

16-29

 Fortech Lamas

Profesionişti

01:37:06

81

130

Moldovan Alexandru

Masculin

16-29

 Lame

Profesionişti

01:38:02

82

147

Whitman David

Masculin

16-29

 Fortech

Profesionişti

01:38:05

83

124

Mociran Mircea

Masculin

40-49

 

Profesionişti

01:38:07

84

186

Tarba Dan

Masculin

30-39

 

Profesionişti

01:38:09

85

157

Virág Péter

Masculin

40-49

 

Profesionişti

01:41:02

86

161

Nadisan Bogdan

Masculin

16-29

 Accenture

Profesionişti

01:41:04

87

162

Neamtu Razvan

Masculin

30-39

 

Profesionişti

01:42:07

88

123

Partac Constantin

Masculin

30-39

 Betfair Romania

Profesionişti

01:42:09

89

115

Stoica Voicu

Masculin

+ 50

 Lapp

Profesionişti

01:43:00

90

113

Kiss Dan

Masculin

30-39

 SportingbudoTg. Secuiesc

Profesionişti

01:44:05

91

144

Vassy Zoltan

Masculin

+ 50

 Compass / Runners Club

Profesionişti

01:47:03

92

173

Gheorghiu Laurean

Masculin

30-39

 Accenture

Profesionişti

01:47:07

93

159

Stefanoiu Traian

Masculin

30-39

 

Profesionişti

01:47:09

94

125

Butnariu Vlad

Masculin

40-49

 

Profesionişti

01:49:00

95

187

Corha Alin

Masculin

30-39

 

Profesionişti

01:49:07

96

91

Lungu Bogdan-Ion

Masculin

30-39

 #lightandjoy

Profesionişti

01:59:00

97

177

Danci Gabriel

Masculin

30-39

 GabryPav Design

Profesionişti

02:03:04

98

151

Popa Gheorghe

Masculin

30-39

 -

Profesionişti

02:09:04

99

152

Rus Alin

Masculin

16-29

 Garage Racing

Profesionişti

02:09:07

100

150

Weiszenbacher  Arnold

Masculin

16-29

 

Profesionişti

02:21:02

PROFESIONISTI  FEMININ

LOC

Numar

Nume

Sex

Categorie

Club

Sectiune

TIMP

1

211

Prundus Mihaela

Feminin

30-39

 

Profesionişti

01:09:00

2

205

Zudor Iulia

Feminin

16-29

 css.medias

Profesionişti

01:12:05

3

209

Mutter Ingrid

Feminin

16-29

 CSM

Profesionişti

01:18:02

4

204

Herman Maria Gabriela

Feminin

40-49

 Medias

Profesionişti

01:21:03

5

207

Moldovan Alina

Feminin

16-29

 -

Profesionişti

01:21:08

6

206

Yana Sandieva

Feminin

 16-29

Rupicapra

Profesionişti

01:27:04

7

255

Nagy Roxana

Feminin

30-39

 Sc Energom SRL

Profesionişti

01:32:07

8

210

Florian Florina

Feminin

30-39

 Praf si Pulbere

Profesionişti

01:34:00

9

219

Pascu Marilena

Feminin

30-39

 

Profesionişti

01:34:02

10

212

Boer Boglar

Feminin

40-49

 Pro Orientare / Runners Club

Profesionişti

01:39:00

11

214

Kocsis Eva

Feminin

16-29

 

Profesionişti

01:42:00

12

208

Gergely Enikő

Feminin

30-39

 Compass

Profesionişti

01:47:00

13

201

Bugja Andrea

Feminin

30-39

 Feel Good Team

Profesionişti

01:54:00

14

202

Nenestean Flori

Feminin

16-29

 -

Profesionişti

02:09:02

15

203

Rodean Ana

Feminin

30-39

 CS Unirea

Profesionişti

dnf

HOBBY  MASCULIN

LOC

Numar

Nume

sex

Categorie

Club

Sectiune

TIMP

1

229

Paraschiv Alin

Masculin

16-29

 

Hobby

00:29:01

2

268

Cioca Sergiu

Masculin

30-39

 Alba Iulia City Race

Hobby

00:29:03

3

246

Sandor Ioachim

Masculin

30-39

 

 Hobby

00:29:05

4

231

Klocek Eduard Robert

Masculin

30-39

 Clubul de AWenturasiPeripetii 

Hobby

00:32:03

5

272

Andreica Nicolae

Masculin

30-39

 InterTeam

Hobby

00:32:04

6

261

Fleser George

Masculin

16-29

 

 Hobby

00:32:06

7

230

Salajan Adrian

Masculin

30-39

 iQuest

Hobby

00:33:01

8

249

Oltean Claudiu

Masculin

16-29

 Evozon

Hobby

00:33:03

9

256

Nagy Istvan

Masculin

40-49

 Sc Energom SRL

Hobby

00:33:06

10

254

Gafita Bogdan Mircea

Masculin

30-39

 SBD Alpin

Hobby

00:33:08

11

270

Anghel Ioan Cosmin

Masculin

30-39

 city race alba-iulia

Hobby

00:34:01

12

238

Moldovan Victor

Masculin

16-29

 Fortech

Hobby

00:34:03

13

271

Serbanescu Marius

Masculin

30-39

 -

Hobby

00:34:07

14

265

Ilinca Adrian

Masculin

30-39

 

 Hobby

00:35:03

15

263

Anghel Marius

Masculin

40-49

 Alba Iulia City Race

Hobby

00:35:07

16

233

Kiss Gavril

Masculin

 16-29

 

Hobby

00:38:03

17

275

Dascal Tiberiu

Masculin

30-39

 

 Hobby

00:38:04

18

269

Costea Daniel

Masculin

40-49

 

 Hobby

00:39:02

19

15

Login Alexandru

Masculin

+ 50

 

 Hobby

00:39:03

20

245

Marin Alexandru

Masculin

16-29

 -

Hobby

00:39:05

21

251

KormosAlexandru

Masculin

16-29

 Garmin

Hobby

00:39:07

22

258

Marchis Maximilian

Masculin

 30-39

 

Hobby

00:39:08

23

242

Babalau Adrian

Masculin

16-29

 Betfair

Hobby

00:39:09

24

240

Braun Sebastian

Masculin

16-29

 garmin

Hobby

00:40:01

25

279

Brad Grigore

Masculin

+50

 ScEnergom SRL

Hobby

00:40:05

26

243

Grezer Peter

Masculin

16-29

 Evozon

Hobby

00:40:06

27

93

Laslau Daniel

Masculin

16-29

 Ale&Dani

Hobby

00:40:08

28

250

Dalea Paul

Masculin

40-49

 Clujulpedaleaza

Hobby

00:40:09

29

264

Crecan Andrei

Masculin

16-29

 Natif

Hobby

00:41:03

30

226

Farcasiu Razvan Paul

Masculin

16-29

 Runners Club

Hobby

00:41:06

31

227

Mocan Dan

Masculin

 16-29

Betfair

Hobby

00:41:09

32

266

Czont Attila

Masculin

 16-29

MensSana

 Hobby

00:42:01

33

274

Marcus Emanuel

Masculin

30-39

 

 Hobby

00:42:04

34

234

Gaspar Bela

Masculin

30-39

 TransarT Runner

Hobby

00:42:08

35

259

Marc Antonie

Masculin

+50

 

 Hobby

00:45:05

36

267

Samoila Razvan

Masculin

 40-49

 

Hobby

00:51:00

37

276

Oanea Tudor

Masculin

30-39

 

 Hobby

00:51:03

38

253

Albert Levente

Masculin

30-39

 

Hobby

00:53:07

39

92

Ciobanu Andrei

Masculin

16-29

 

 Hobby

00:54:01

40

241

Voicu Alin

Masculin

 16-29

 

 Hobby

00:55:00

41

220

Vaipan Calin

Masculin

30-39

 

 Hobby

01:07:00

HOBBY  FEMININ

LOC

Numar

Nume

Sex

Categorie

Club

Sectiune

TIMP

1

252

Budisan Dayana

Feminin

16-29

 

Hobby

00:32:09

2

278

Zuaiter Mona Zeinab

Feminin

16-29

 -

Hobby

00:34:05

3

223

Szigyarto Livia

Feminin

30-39

 

Hobby

00:38:06

4

244

Surdu Denisa

Feminin

16-29

 nu

Hobby

00:40:02

5

224

Sabo Ioana

Feminin

16-29

 ESN Cluj-Napoca

Hobby

00:40:03

6

235

Nagy Zsuzsa

Feminin

16-29

 -

Hobby

00:40:07

7

237

Racz Csilla

Feminin

16-29

 Fortech

Hobby

00:41:02

8

239

Savescu Irina

Feminin

30-39

 -

Hobby

00:42:07

9

247

Man Monica

Feminin

30-39

 

Hobby

00:42:09

10

277

Agachi Veronica

Feminin

30-39

 n/a

Hobby

00:44:00

11

262

VlasMihaela Simona

Feminin

30-39

 

Hobby

00:44:05

12

228

Moldovan Melania

Feminin

16-29

 Fortech

Hobby

00:44:08

13

59

Pasca Alexandra

Feminin

16-29

 Ale&Dani

Hobby

00:45:02

14

273

Oniga Cristina

Feminin

16-29

 -

Hobby

00:45:07

15

221

Ungur Monica

Feminin

30-39

 Mamici in ActiuneBistrita

Hobby

00:50:00

16

222

Stoica Sonia Alexandra

Feminin

16-29

 -

Hobby

00:51:02

17

248

Sandor Monica

Feminin

30-39

 

Hobby

00:52:00

18

213

Gorog Emese    Gyongyi

Feminin

30-39

 -

Hobby

00:54:05

19

236

Vlad Alexandra

Feminin

16-29

 Fără

Hobby

00:56:07

20

225

Alexandrescu Marcela

Feminin

30-39

 

Hobby

00:56:09

21

257

Ardeleanu Claudia

Feminin

40-49

 

Hobby

00:57:07